F1 News

Grand Prix Καναδά 2012

Ο Lewis Hamilton με την McLaren - Mercedes έγινε ο έβδομος διαφορετικός οδηγός που πέρασε πρώτος τη γραμμή του τερματισμού σε ισάριθμα Grand Prix. Ο Romain Grosjean ήταν δεύτερος και ο Sergio Perez τρίτος.

Grand Prix Μονακό 2012

Έκτο Grand Prix με έκτο διαφορετικό νικητή. Ο οδηγός της Red Bull - Renault, Mark Webber ήταν ο νικητής στο Μονακό. Δεύτερος τερμάτισε ο Nico Rosberg και τρίτος ο Fernando Alonso.

Grand Prix Ισπανίας 2012

Πέντε διαφορετικοί νικητές στους πέντε αγώνες που έχουν πραγματοποιηθεί το 2012. Ο Pastor Maldonado ήταν ο νικητής του Grand Prix της Ισπανίας με τη Williams - Renault. Ακολούθησε ο Fernando Alonso και o Kimi Raikkonen.

Grand Prix Μπαχρέιν 2012

Ο πρωταθλητής της Red Bull Renault, Sebastian Vettel ήταν ο νικητής του Grand Prix του Μπαχρέιν με την πρώτη του φετινή νίκη. Πίσω του άφησε τον Kimi Raikkonen και τον Romain Grossjean.

Grand Prix Κίνας 2012

Την πρώτη του νίκη μετά από 111 αγώνες πανηγύρισε ο Ν.Rosberg με τη Mercedes AMG GP στο Grand Prix της Κίνας. Δεύτερος τερμάτισε ο J.Button και τρίτος για ακόμα μια φορά ο L. Hamilton.

Grand Prix Μαλαισίας 2012

Το δεύτερο Grand Prix της χρονιάς πραγματοποιήθηκε στις 25/3 στην απαιτητική πίστα της Sepang, στη Μαλαισία. Έκπληξη προκάλεσε η νίκη του Fernando Alonso με τη Ferrari. Στη δεύτερη θέση τερμάτισε ο Sergio Perez και στην τρίτη θέση βρέθηκε ξανά ο Lewis Hamilton.

The second Grand Prix of the year took place on the "demanding" track of Sepang, Malaisia, on the 25th  March. Fernando Alonso's victory with Ferrari was quite a surprise! The second and the third finishing place were taken by Sergio Perez and Lewis Hamilton respectively.

Grand Prix Αυστραλίας 2012

Ο πρώτος αγώνας της χρονιάς του 2012 για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της F1 είναι γεγονός. Πραγματοποιήθηκε στην Αυστραλία την Κυριακή 18 Μαρτίου με νικητή τον Jenson Button και την McLaren-Mercedes. Δεύτερος τερμάτισε ο Sebastian Vettel και τρίτος ο Lewis Hamilton.